Vaizdų projekcijų ir stalo teatras „Svajonė”. Ištrauka pristatyta Švietimo inovacijų parodoje „Mokykla 2020”, Vilniuje.

Tarptautinis virtualus lėlių teatrų festivalis „Šalpusnis 2020“

Respublikinė teorinė – praktinė konferencija Klaipėdos Maksimo Gorkio progimnazijoje tema „Dorinio ugdymo aktualumas pradinėse klasėse”

2020 m. vasario 19 d. Klaipėdos Maksimo Gorkio progimnazijoje įvyko respublikinė teorinė – praktinė konferencija „Dorinio ugdymo aktualumas pradinėse klasėse”. Konferencijoje savo mintimis dalinosi šv. Pranciškaus Asyžiečio vienuolyno kunigas Benediktas Jurčys.
Antroje dalyje mokytojai dalinosi patirtimi dorinio ugdymo klausimais. Sendvario progimnazija buvo šios konferencijos partneriai. Mokytojai išklausė pranešimą „Geroji kūrybiškų vaikų ugdymo praktika – draminės raiškos metodai, projektai”. Mūsų mokyklos teatrinukai pademonstravo  įvairius pratimus, kuriuos mokytojai gali pritaikyti ugdymo procese.  Pratimus padėjo komentuoti Dangė, kartu su mokytoja Aušra. 
Konferencija patvirtino, kad įvairūs aktyvieji ugdymo(si) metodai padeda įtvirtinti žmogiškąsias vertybes savyje ir supančioje aplinkoje.

Tarptautinis lėlių teatro festivalis Žagarėje

Lėlių teatras – tikras, paralelinis nors ir pasakų pasaulis. Viskas taip džiugina, kad norisi tuo pasidalinti su kitais. Pasitikėdami vieni kitais, ieškodami spalvų, garsų, tyro jausmo išraiškos, kuriame sau ir kitiems. 2019 m. gegužės 8 d. į lėlių teatrų festivalį „Žagarės Vyšniuko gimtadienis“, kuris tampa dalimi „Zagare Fringe Festival“, suburiami įvairiausi mėgėjų lėlių teatrai.

Šiame festivalyje dalyvavo ir mūsų progimnazijos lėlių teatro studija „Šypsenėlė“. Žiūrovai stebėjo vitražinių lėlių ir vaizdo projekcijos spektaklį „Muzikantas, Velnias ir Perkūnas“. Po festivalio buvo rengiami edukaciniai užsiėmimai, ekskursijos po Žagarę ir jos apylinkes. Išvykoje dalyvavo lėlių teatro studijos pradinukų ir jaunių grupės nariai.

Lėlių teatro studijos vadovė Aušra Januškienė

Tarptautiniame vaikų lėlių teatrų festivalyje „Šalpusnis”

2019 m. kovo 22 d. mūsų progimnazijos teatrinės klasės mokiniai dalyvavo Tarptautiniame vaikų lėlių teatrų festivalyje „Šalpusnis“. Festivalis vyko Klaipėdos lėlių teatre dvi dienas. Jame dalyvavo Lietuvos ir Latvijos lėlių teatrų trupės.

Renginio tikslas – skatinti vaikus ir jaunimą rinktis lėlių teatrą, kaip meninės išraiškos, bendravimo, bendradarbiavimo, mokymosi, kūrybiškumo, saviraiškos priemonę. Festivalio metu mokiniai pamatė kitų kolektyvų spektaklius, turiningai leido laiką, susipažino su lėlių teatro „užkulisiais“.

Mūsų progimnazijos teatrinukai parodė vitražinių lėlių spektaklį „Muzikantas, Velnias ir Perkūnas“. Jaunieji teatro studijos „Šypsenėlė” kūrėjai pasirodė puikiai. Mokiniams buvo negailėta plojimų ir dėmesio.

„Molinuko teatras” Rietave

2018 m. balandžio 29 d. Rietavo savivaldybės kultūros centre vyko XXII Lietuvos lėlių teatrų šventė „Molinuko teatras”. Tai teatro šventė rengiama kas dveji metai nuo 1967 metų. Renginyje dalyvauja vaikų, jaunimo ir suaugusiųjų teatrai. Spektaklius vertino komisija, sudaryta iš mėgėjų meną kuruojančių kultūros ir švietimo darbuotojų, režisierių, teatro pedagogų.

Šurmulys čia netilo nuo pat ankstyvo ryto – iš įvairiausių Žemaitijos regiono kampelių atvykę artistai ruošėsi savo pasirodymams, repetavo, rikiavo dekoracijas, lėles. Mūsų progimnazijos lėlių teatro studijos „Šypsenėlė” artistai pristatė šešėlių ir vaizdo projekcijos spektaklį pagal lietuvių pasaką „Muzikantas, Velnias ir Perkūnas”.

Publika negailėjo pirmokėliams plojimų. Dalyvavę Klaipėdos miesto atrankos ture ir patekę į Rietavą, teatro studijos „Šypsenėlė” artistai tapo diplomantais. Dėkojame mokinukams už kūrybiškumą, tėveliams už palaikymą pasirodymo metu.

Klaipėdos Sendvario progimnazijos teatro studijos „Šypsenėlė“ spektaklis „Muzikantas, Velnias ir Perkūnas“. Spektaklis rodytas Lietuvos lėlių teatro konkurse „Molinuko teatras“, Rietave, 2018-2019 m.